Вступ
    На євроазійському континенті серед лісових ягідних рослин найбільш широко відомі представники сімейства брусничні, і в першу чергу журавлина, чорниця і брусниця.Що ж стосується лохини (рос. "голубики"), то ставлення до неї двояке: на Півночі та в Сибіру це вельми шановане рослина, широко використовується для харчових і лікарських цілей.

   У Центральній Європі лохина не знайшла достатнього визнання. Тут її часто називають болиголовою, гонобобелем, пьяницею, дурницею і т.д., приписуючи лохині властивості, що викликають в окремих людей запаморочення і головний біль.Пізніше з'ясувалося, що ніяких шкідливих речовин в ягодах лохини немає, а причиною їх поганої слави є зростаючий по сусідству багно(рос."багульник"), в надземних частинах якого містяться летючі ефірні масла, що володіють дурманним запахом і викликають головний біль.До складу цих олій входять спирти азуленового ряду: ледол, який є сильною отрутою, що вражає нервову систему, а також палюстрол, вуглеводень міріцен, та ін. Виділяючись у навколишнє середовище, ці речовини впливали на збирачів ягід, викликаючи запаморочення, головний біль та інші симптоми

     Але, лохина болотна не є єдиним представником роду Вакциніум на земній кулі. Останнім часом дуже великою популярністю користується північноамериканська високоросла чорниця, що відрізняється дуже великими ягодами і прекрасними смаковими якостями.Вона росте на вологих галявинах і в заболочених лісах Канади і західних регіонах США, і вже майже 100 років вирощується як культурна рослина. 

    Досвід садівників США показав, що чорниця високоросла або, як ще її називають, чорниця садова володіє широкою екологічною амплітудою і пластичністю по відношенню до кліматичних показників, без шкоди переносить різкі коливання температур і легко пристосовується до різних кліматичних умов.Вирощується вона в штатах Вашингтон, Мічиган, Північна Кароліна, Нью-Джерсі та інших. З'явилися великоплідні сорти, здатні давати до 10 кг ягід з куща. На цей час існує більше сотні сортів цієї рослини.У 1995 році в світі налічувалося 23705 га під плантаціями лохини, а вже в 2008 році - 65226 га. Зібраний з них урожай становив 93650 і 273073 тонн відповідно.З яких 60% реалізується у свіжому вигляді, решта ягода йде на переробку.у.

    Далі культурні сорти лохини потрапляють до Європи. Але лохина садова або, як її ще називають, чорниця садова трохи більше морозостійка, ніж персик. При відсутності сніжного покриву і зниженні температури до -25 ° - 28 ° С у неї часто обмерзають пагони і пошкоджуються квіткові бруньки.Тому європейці, гідно оцінивши смакові і цілющі якості лохини, продовжують вести роботу щодо збільшення її морозостійкості.

   Більше тридцяти років тому чорницю садову почали вирощувати на території колишнього СРСР, поступово просуваючи її все далі на північ країни. В даний час перші промислові посадки цієї рослини створені в Білорусі, Вітебська область, а також у північних областях України, Волинська та Житомирська області.
РецептыЗдоровье


 

© 2010 www.blueberry.net.ua
 
 
  Создание сайтов Полюс Альфа