Історія культури
    Окультурення чорниці почалося в ХХ столітті. Цю роботу в 1906 році почав американський ботанік Фредерік Вернон Ковілл. Йому допомагала Елізабет Уайт, що надала свою ферму в шт.Нью-Джерсі і матеріальну допомогу для роботи з лохиною.Це співробітництво тривало багато років, аж до самої смерті Ф. Ковілла в 1937 році. До цього часу в селекційну роботу було залучено три дикорослих види: високорослий - чорниця щиткова(чорниця садова) та чорниця південна, і низькорослий - чорниця вузьколиста.На їх основі було отримано велику кількість гібридних сіянців. Ф. Ковілл за життя зареєстрував 15 сортів. Після його смерті селекційну роботу очолив Д. Дарроу, який протягом 1939-1959 р.р. з насіння і сіянців, що залишилися у Ф. Ковілла, отримав ще 15 сортів.У цей же період були створені дослідні станції в ряді західних штатів, на яких за єдиною програмою велася дослідна і селекційна робота з високорослою лохиною.До теперішнього часу в США в селекційну роботу включено ще один вид: лохина "кролине око" і на його основі отримані сорти з гексоплоїдним набором хромосом.

   Трохи пізніше ніж у США (у 1930 році) були розпочаті дослідження по введенню лохини в культуру в Канаді. В даний час комерційні плантації цієї рослини розташовані в районі Великих озер і в південно-східних провінціях країни.

     У 50-ті роки експериментальне вирощування чорниці високої почалося в ряді європейських країн. Дослідження велися за єдиною програмою, розробленою групою "Культура ягідних роду Vaccinium", створеної при Міжнародній асоціації садівників.Вивчався досвід американських вчених, закладалися свої дослідні плантації. До теперішнього часу в ряді країн (Німеччина, Польща) вирощування чорниці садової поставлено на промислову основу і плантації приносять їх власникам досить значні прибутки.

У 80-ті роки XX століття перші плантації чорниці садової з'явилися в Білорусі та Україні. Дослідження проведені в Росії І. А. Данилової, показали, що і в Підмосков'ї можливе успішне вирощування ранньостиглих сортів, а при хорошому сніжному покриві і сортів середнього і пізнього строків дозрівання.
РецептыЗдоровье


 

© 2010 www.blueberry.net.ua
 
 
  Создание сайтов Полюс Альфа