Біологічні особливості
 
Чорниця високоросла - багаторічний, довгоіснуючий, листопадний, деревовидний кущ.


    Коренева система мичкувата, густо розгалужена, розташовується у верхньому шарі ґрунту і не має кореневих волосків. Більшість коренів розташовується в зоні навколо куща в шарі ґрунту глибиною 40 см.У природних умовах зростання рослина живиться за допомогою ендотрофної мікоризи - гриба, з яким співмешкають коріння (симбіоз). Коріння починають рости навесні, коли температура ґрунту досягає 5 ° С, що часто збігається з набуханням бруньок.Корінь росте до кінця весни, а потім його ріст припиняється. Восени ріст коренів відновлюється, і відбувається це в період від збору врожаю до листопаду, поки температура не впаде до 5 ° С.

    Пагони у високорослої лохини злегка ребристі, блискучі або матові. Забарвлення їх варіює від яскраво-зелених до світло-коричневих. Розгалужувані пагони мають довжину 9,5-9,9 см, а пагони формування за вегетаційний період досягають довжини від 80 до 115см. Нові пагони розвиваються на старих ранньою весною.Вони дуже міцні і часто відроджують відмерлі пагони для продукції лохини в наступні роки. Вегетативний ріст починається навесні з набрякання бруньок. У перший період росту пагони ростуть дуже швидко, потім зупиняються і верхні бруньки залишаються недорозвиненими.Через 1-2 тижні верхні бруньки знову продовжують свій ріст. За сезон пагони можуть мати від однієї до кількох хвиль росту.

    У середині літа кілька бруньок на кінці нового пагону формуються в квіткові для врожаю майбутнього року. Формування починається від верхівки пагона і триває донизу. Квіткові бруньки сферичної форми, набагато більші паросткових, кількість не перевищує чотирьох.Як правило, у квіткової завжди є одна верхня брунька і одна-три бічні, кожна з яких має від 5 до 10 потенційних квіток. Паросткові бруньки дрібні, довгасті, загострені, розташовані по всій довжині пагонів у пазухах листків.

    Листя високорослої чорниці великі, темно-зелені, гладкі, блискучі, прилеглі, на коротких черешках, цільнокрайні або зубчасті. Листова пластинка еліптична або овальна. Довжина її може досягати 8 см, ширина - 4 см.

    Цвіте чорниця садова в травні місяці. Гроноподібні суцвіття розташовані на кінцях пагонів. Верхні грона відкриваються раніше, ніж бічні. Квітка дзвоникоподібна, з 4-5 відігнутими зубцями, біла або злегка рожева. У середньому в гроні по 8-10 квіточок.Після відцвітання і формування плодів окремі грона на кінцях пагонів виглядають як одне велике (особливо це характерно для сорту Blueray). При цьому створюється хибне враження про гроно, в якому налічується до 24 ягід.

  Плід - ягода з великою кількістю насіння, для розвитку якої потрібно від 2 до 3 місяців. Розміри ягоди значно варіюється залежно від сортових особливостей і положення в гроні.Розмір ягід збільшується не тільки до початку дозрівання, але й після набуття ними синього забарвлення, завдяки всмоктуванню води. Засуха в період дозрівання призводить до зменшення розмірів плодів і погіршення їх смаку. Тому в період формування і дозрівання ягід дуже важливий полив.Забарвлення плодів світло-блакитне, блакитне або темно-блакитне, з сизим нальотом. За формою вони бувають округлі, іноді п'ятигранні, сплюснуті. М'якоть ягоди біла, щільна або середньої щільності. Шкірочка також щільна або середньої щільності. У дозрілих плодів зберігається чашечка.

    Смак ягід в основному кисло-солодкий, буває солодким. Акумуляція цукру в період дозрівання збільшує солодкість ягоди. У цей же період в ягоді руйнуються кислоти, так зменшується кислий смак.Смак плоду зростає в період дозрівання, але не після нього, так як після дозрівання вміст цукру в ягодах не зростає. У багатьох сортів плоди мають дуже гарний сильний аромат, у частини сортів він слабкий, а у деяких відсутній зовсім. Якість ягоди залежить від ступеня її дозрівання.Зміни в клітинах в період дозрівання призводять до розм'якшення ягоди. Це розм'якшення покращує смак ягоди, але в теж час збільшує можливість її фізичного пошкодження.
РецептыЗдоровье


 

© 2010 www.blueberry.net.ua
 
 
  Создание сайтов Полюс Альфа