Особливості агротехніки
  Підбір ділянки

 Будь-які посадку необхідно починати з обстеження ґрунту. Садівникові треба мати точне уявлення про її типи, механічний склад, кислотності, вміст поживних речовин, глибині залягання ґрунтових вод і наявності глиняного горизонту.

 

    Всі сорти чорниці садової, як і дикий вид, люблять легкі кислі ґрунти. Вони чудово ростуть на торфовищах, пісках і супіщаних субстратах із перепрілої листяною підстилкою, що значно поліпшує водний режим і родючість землі.Такі ґрунт можна створити на садових ділянках, використовуючи торф, листя, кору, тирсу, або інші кислі матеріали, довівши кислотність (рН) до 3,5-4,5.

    Оптимальне місце для вирощування - це та площа, на якій до цього не оброблялися культурні рослини, тому що культивована раніше рілля негативно впливає на мікоризу.

   Не можна висаджувати лохину на землях, що лежать дуже низько, так як тут існує небезпека заболочування.У чорниці садової, що довгий час росте в ґрунті з надмірною кількістю вологи, пошкоджуються корені (через нестачу кисню, порушуються процеси дихання і обміну речовин,що веде до загнивання і відмирання коріння). Аналогічні явища спостерігаються і при вирощуванні рослин на важких глинястих ґрунтах.Крім того, на низько лежачих місцях при пізніх весняних заморозках пошкодження рослин буває більш інтенсивним, оскільки холодне повітря як туман перетікає в ці місця.

    Чорниця садова, як і багато плодових кущів, віддає перевагу сонячним місцям. Можна посадити її і в півтінь, але тоді рослина буде набагато менш врожайною, та і якість плодів значно погіршиться: зменшиться вміст цукрів, знизиться термін зберігання і т.п. Крім того, взимку можливе обмерзання пагонів, так як вони не завжди встигнуть одерев'яніти.

   Щоб точно знати, в яких добривах потребує земля і які дози їх внесення, краще звернутися в найближчу агрохімічну лабораторію.Там зроблять аналіз зразків зібраних в різних місцях ділянки і визначать вміст у них основних мінеральних елементів - азоту, фосфору і калію, а також вміст гумусу та кислотність.

Підготовка грунту

    Після прийняття рішення приступають до розбивки ділянки. Краще і простіше всього розміщувати кущі правильними рядами, розташовуючи їх для більш повного використання сонячного світла з півночі на південь. Обов'язково враховуються відстані в рядах і між ними, щоб забезпечити площу живлення 1,5-2 м ² на кущ.Крім того, враховуються агрегати і механізми, які будуть застосовуватися для догляду. У зв'язку з цим відстань між рядами може бути від 1,5 до 3,5 м.
     Відстань між кущами в ряду залежить від сортових особливостей. Низькорослі сорти висаджують на відстані 0,6 м. один від одного, середньо- та сильнорослі - на відстані 0,8 - 1,2 м. При щорічній обрізці з метою отримання великих ягід оптимальна відстань в ряду між кущами 0,8 м.

    Після розбивки приступають до підготовки посадкових ям. Це роблять завчасно, за 2-3 тижні до посадки, щоб ґрунт встиг осісти. Ями зазвичай роблять круглими, з прямовисними стінками; розміри визначаються в залежності від сорту чорниці садової, типу ґрунту і глибини залягання ґрунтових вод.Для легких суглинків з глибиною залягання ґрунтових вод більше 2 м розмір посадкової ями складає в діаметрі не менше 60 см, а глибина 40 см.На важких суглинистих ґрунтах ями роблять ширшими і меншої глибини (15-20 см), оскільки після рясних опадів, або надмірного поливу, вода в глибоких ямах буде застоюватися і псувати кореневу систему.

У глинястому ґрунті дно і стінки ями стають щільними, а значить важко проникними для повітря і води, тому поверхня слід злегка розпушити. На важкому глинястому ґрунті вирощувати лохину не бажано. Але якщо все-таки кущі висаджуються, то висаджувати їх потрібно на гребінь, тобто яму копати глибиною близько 10 см., і в цьому місці насипати пагорб з торфу, піску, тирси, в середину якого висадити рослину. Саджанець у цьому випадку заглиблювати не варто, а після посадки навколо насипати тирси шаром 10-15 см. (тобто так, щоб коренева система була майже на рівні поверхні ґрунту, а зайва вода могла стікати в міжряддя). На піщаних та торф'яних ґрунтах, найбільш придатних для вирощування чорниці садової, копають ями шириною до 1 м і глибиною до 0,6 м.Якщо, під піщаним ґрунтом, на глибині 0,5-0,7 м знаходиться тверда прошарок, потрібно зробити канал або дренаж для скидання води.Підготовлену яму заповнюють приготованим раніше кислим субстратом (верховим торфом або сумішшю торфу, тирси, хвойного опаду і піску), додати 40-60 г сірки, перемішати і ущільнити.

    Не забудьте довести рН приготованого субстрату до 3,5-4,5, використовуючи, наприклад, для підкислення сірку або сірчану кислоту.
  Добре підійде для цієї мети електроліт для кислотних акумуляторів. Його розводять водою (3-5 мл на 1 л води) і поливають субстрат до повного змочування.

Посадка. Посадковий матеріал


    Кращим посадковим матеріалом для посадки на постійне місце є 2-3-річні саджанці із закритою кореневою системою. Особливістю посадки рослин із закритою кореневою системою (вони продаються в горщиках або пластикових пакетах) є те, що робити цю операцію можна протягом усього року.Адже Ви, не порушуючи коренів, просто виймаєте рослину з контейнера і садите його в заздалегідь підготовлену яму, як це робите з кімнатними рослинами перекидаючи їх з меншого горщика в більший.А якщо під уже куплений саджанець, яма не готова, то в такому горщику або пакеті рослина проживе кілька місяців, поки приготування до посадки не будуть закінчені, тільки не забувайте регулярно поливати. При посадці лохину можна заглибити на 5-6 см.Якщо корені щільно обплели землю, то краще їх трохи розім'яти руками й розправити горизонтально, інакше, через кілька років, рослина загине (коріння підгинаються всередину, замість того, щоб розростатися вшир). Засипають рослину легким ґрунтом, зазвичай не вносячи добрив.Саджанець при цьому злегка струшують, щоб земля заповнила всі порожнечі. Яму остаточно засипають ґрунтом, навколо кущика роблять лунку і поливають. Потім лунку мульчують тирсою (шаром 5-8 см), щоб зменшити випаровування вологи.
РецептыЗдоровье


 

© 2010 www.blueberry.net.ua
 
 
  Создание сайтов Полюс Альфа